Vinci

Donice - uzupełniające elementy małej architektury, które idealnie pasują zarówno do prywatnych ogrodów jak i przestrzeni publicznych. Doskonale uzupełnią zaciszne patio lub elegancki taras nietuzinkowo komponując się zarówno z architekturą tradycyjną jak i nowoczesną.

Świetne jako uzupełnienie gustownych i pełnych smaku aranżacji związanych z projektowaniem miejsc reprezentacyjnych (wejścia do obiektów publicznych i kościołów, efektowne ganki i podjazdy do domów jednorodzinnych i rezydencji).

Donice proponujemy w kolorach śrutowanych: antracyt, szary i biały oraz kolorach: labrador beż, kalifornijski łosoś i czarny. Paleta barw identyczna z naszą kostką brukową daje możliwość stworzenia przestrzeni harmonijnie skomponowanej.

Do przestrzeni radykalnie nowoczesnych polecamy donice wykonane z betonu architektonicznego.

 

Pamiętaj: Nasadzanie roślin w donicach wymaga wykonania dylatacji między gruntem w donicy, a ścianami i dnem donicy. Należy również pamiętać o nawierceniu odpowiedniej ilości otworów odwadniających i zachowaniu ich drożności przez cały okres użytkowania, tak by zabezpieczyć donicę przed rozsadzeniem przez mróz.

Realizujemy również nietypowe zamówienia wykonywane na specjalne zamówienie klienta.

Wysokość donicy [cm]

Krawędź górna [cm]

Podstawa [cm]

40

40x40

30x30

60

40x40

30x30

80

50x50

33x33

Elementy małej architektury wykonywane na specjalne zamówienie klienta